Kayıt Sayfasına Hoşgeldiniz
Giriş Sayfasına Hoşgeldiniz
Şifrenizi mi unuttunuz?
Cinsel fantazi nedir ?

13
Nis

Cinsel Tıp Enstitüsü, hemen herkesin cinsel yaşantısında çok önemli bir yere sahip olan cinsel fanteziler hakkında bir anket çalışması yaptı. Katılımcıların yüzde 90′ı “Bu sapkınlık değildir” derken, yüzde 95′i de aynı fikri paylaştı:

Fantezi kurmak keyifli!..
Cinsel Tıp Enstitüsü’nün düzenlediği ve 2 bin 300 kişinin katıldığı ankete yüzde 65 katılım erkekler tarafından oldu. Yüzde 45′i üniversite mezunu olan toplam katılımcı sayısının yüzde 40′ı ise evli. Ankete göre erkeklerde en sık görülen sorun; ‘penis boyu sorunları’ ve ‘erken boşalma’. Kadınlar ise ‘cinsel isteksizlik’ ve ‘orgazm olamama’ problemi yaşıyor.

ÜNLÜ BİRİNİ HAYAL EDİYORLAR
Ankete katılanların yüzde 85′i cinsel fantezilerini eşiyle paylaşmadığını söylerken, yüzde 85′lik bir dilim de bu fantezileri gerçeğe dönüştürmenin doğru olmadığını belirtti. Yüzde 90′ı cinsel fantezi kurmanın sapıklık olmadığı görüşünde birleşirken; yüzde 95′lik bir dilim ise cinsel fantezi kurmanın keyifli olup olmadığına ‘evet’ dedi. Yüzde 45′lik oranla en büyük fantezi ise, ünlü biriyle birlikte olmak!

CİNSEL FANTEZİ NEDİR?
Kişinin kafasında cinsel coşkuyu artıracak nitelikte hayaller canlanmasına cinsel fantezi denir. Cinsel fantezi kurmak; her istenilenin gerçekleştirilemediği gerçek dünyada, dozunda kaldığı sürece, cinsel istekleri tatmin için uygulanabilecek en zararsız ve güzel yoldur.

CİNSEL FANTEZİ KURMANIN FAYDALARI NELERDİR?
Bir kişinin cinsel fantezi kurması, o kişinin sağlıklı bir cinsel yaşamı olduğunun ya da olacağının göstergesidir. Cinsel fanteziler; kişilerin üzerindeki birtakım baskıları azaltabilir, günlük hayatlarını normal bir şekilde sürdürmelerine yardımcı olabilir. Cinsel isteği, cinsel duyarlılığı ve cinsel yaşantıdan alınan hazzı artırır. Kişinin cinselliği yaşadığı sırada kendini erotize etmesine yardımcı olur. Cinsel yaşantıyı monotonluktan uzaklaştırıp, renklendirir.

KADIN VE ERKEKLERİN CİNSEL FANTEZİLERİNDEKİ FARKLAR NELER?
Kadınlar genellikle önceki cinsel deneyimlerini düşünme eğilimindedir. Fantezilerinde daha çok duygusal ve romantik anları canlandırır, cinsel organlara ve bedensel imajlara daha az yer verirler. Erkekler ise hayatlarında hiç denemedikleri şeyleri hayal edebilir.

CİNSEL SAPKINLIK KRİTERLERİ NELERDİR?
Cinsel fanteziler bazen cinsel bir sapkınlığın işareti olabilir. Fanteziler, cinsel uyarılmayı sağlamak, haz duymak ve orgazm olabilmek için zorunlu olduğunda cinsel sapkınlık söz konusu olabilir. Örneğin birçok erkek, kadın bedeninin belli bölgelerinden cinsel olarak uyarılır. Ancak kişi bir kadının ayaklarından başka hiçbir yerinden tahrik olmuyorsa, o zaman da ‘ayak fetişizmi’ denen olay söz konusu olur. İşte bu, gerçek bir sapkınlık belirtisidir.


Yazı Hakkında Hiç Yorum Yapılmamış
Çok Okunanlar
Son Yorumlar
ben daha doktara gitmedim gidicem bendede başlangıcı var galiba belirtileri okudum bir haftadır var bende omuzlarımda ve boynumda ağrı var aynı şekilde tedirgin davranıyorum boynumu hareket ettirmeye korkuyoru meğer ilerlerse felç kalma ihtimali oluyomuş eğer omur iliğe baskı yaparsa korkuyorum açıkçası :)
merhaba ben bir başak erkeginle evliyim 8 senedir maşallah diyelim.Zor erkeklerdir evlenmeden önce neler cektim anlatamam sizi her şeyi benden bekledi çok aşıktı ama bana biliyodum 4 sene zar zor cıktık neredeyse evlenme teklifini bile ben yaptım diye biliriz odun erkeklerdir biraz ama cok sevecen cok iyidirler sadıklardır hayatta başka kadınlara bakmazlar şimdi 2 tane cocugumuz var ve cokk mutluyuzz
merhaba arkadaşlar 14 yaşıma ocakta girdim 7 ye gidiyorum sevgilim var ve 15 gün oldu çıkmaya başlayalı çıkarken baştan peşin peşin dedi öpüceğim seni falan diye iskelede onn boynuna yatmıştım bana bakıyodu bende baktım dudaklarımızz yaklaştı ama ben çektim bde hiç öpüşmedim ayrıca 2.buluşmamızda öpüşmek istiyo ailemin çıktığımızdan bile haberi yok yapmalımıyım yapmak istiyorum aslında ama tedirginde oluyorum :/ ne yapmalıyım pekii öpüşmelimiyim hayır dersem bana ilgisi düşebilir ve geri nasıl çevirebilirim ? öpüşüceksek ise nasıl olmalı ? yardımcı olurmusunuz <3 bu arada sevgilim porno falan izliyomuş aşk.fm de sorduklarında gördüm ne yapmalıyım ?
Ecrin yazdiklarin o kadar dogruki inanilmaz. Ben hata yaptim eski sevgilimden anlattim sonra ikinci hatam onu sikbogaz ettim. Kafasi cok karisikken ben üstüne gittim niye hic bana yazmiyorsun aramiyorsun diye. Simdi aramiz pek iyi degil bana bir hafta zaman verdi bir hafta bekle seni aricam dedi devammi yoksa bittim diye. Iki gün önce tel sinirlendi bana bagirdi babamla niye anlatiyorsun diye bitti dedi. Bende sordum sevmiyormusun bana dedigin o güzel cümleler yalanmydi deyince sakinlesti sustu ve iste bir hafta sonra seni aricam dedi. Bende bekliyorum ama ona güzel siirler yaziyorum duygularimi anlatiyorum. Dediginiz gibi cok zor insanlar aslanlar ama ben cok seviyorum. Insallah iyi olumlu haber alirim insallah burda yazan okuyan herkezde sevdgini kavusur hayirlisiyla.
Başkasını unuttmurmaya çalış. Baktın olmuyor: ilk arkadaş ol sonradan yakınlaşırsın. Yalnız dikkat et aslanlara :)